E-MUTABAKAT NEDİR?

YASAL, GEÇERLİ, AKILLI VE ETKİN

Şirketlerin iş ortakları, bayileri, tedarikçileri ve diğer tüm iş ortaklarıyla BA, BS ve cari mutabakatlarını, isteğe bağlı olarak standart mail ya da KEP üzerinden yasal geçerli gerçekleştiren uygulamadır. Uygulama sadece mutabık olup olmadığını kontrol etmekle kalmaz, cari ekstresindeki farkları da bulup taraflara raporlar. Tüm muhasebe programlarıyla tam entegre çalışan sistemdir.
E-Mutabakat, bayi teşkilatıyla çalışan, çok iş ortağı olan, birden fazla lokasyonda faaliyet gösteren ya da düzenli olarak ürün alımlarını yapan şirketlerde mutabakat yapmanın zorluğundan dolayı çok fazla Kurum tarafından tercih edilmektedir. KEP’li E-Mutabakat hizmetimiz ile tüm İş Ortaklarına her ay BA, BS ve cari ekstre mutabakatlarını otomatik olarak noter gücünde göndermiş olur ve gönderilen tüm mutabakatlar EDM sistemlerinde yıllarca yedeklemeli olarak saklanır.

KİMLER E-MUTABAKAT UYGULAMASINA GEÇİŞ YAPABİLİR?

Partner, bayi, tedarikçi ve iş ortağı sayısı fazla olan tüm şirketler, zaman ve para tasarrufu, arşivleme maliyeti, operasyonel iş gücünden kurtulmak isteyen tüm şirketler e-mutabakata geçiş yapabilir.

NEDEN EDM E-MUTABAKAT?

YASAL GEÇERLİ

Maliye Bakanlığı nezdinde KEP ile gönderilmesi durumunda yasal geçerli kabul edilir. Denetim sürelerini onlarca kat düşürür. Ticaret mahkemelerinde ve icra dairelerinde birinci dereceden yasal delil olarak kabul edilir.

ZAMAN VE MALİYET AVANTAJI

İş ortaklarıyla yapılan BA, BS ve cari mutabakatların tek tek veya çoklu gönderilmesini saniyeler içinde yapar, zaman ve para tasarrufu sağlar. Tüm İş Ortaklarına her ay BA, BS ve cari ekstreler otomatik olarak gönderilmiş olur ve gönderilen tüm mutabakatlar EDM sistemlerinde yıllarca yedeklemeli olarak saklanır. Arşivleme maliyetlerini sıfırlar. E-Mutabakat hizmetimiz için mail ile gönderimde satın aldığınız kontör paketleri kapsamında ücretlendirilirsiniz. KEP ile gönderim durumunda ise iş ortağı sayınıza göre yıllık sabit fiyat uygulanmaktadır. Tüm iş ortaklarınıza açılan KEP adresleri ücret içindedir. İş ortağı ekleme ve çıkarmalarda yeni KEP adresleri ve gönderiler için herhangi bir fiyat değişikliğine gidilmemektedir.

GÜVENİLİR

Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketi Intertech kuruluşu olan InterKEP üzerinden gönderimler saniyeler içinde ve en yüksek güvenlikle gider. Mutabakatların doğru iş ortağına gittiğine ve şirketle iş ortağı arasında gizli kaldığından emin olursunuz.

ANINDA ERİŞİM

Mutabakatlarınız arşivleme sırasında deforme olmaz, yıllar sonra dahi belgeye online ulaşabilir, üzerindeki yok olmayan e-imza değerinizle doğruluğunu ispatlayabilirsiniz.

MUHASEBENİZE TAM ENTEGRE

Resmi muhasebenize tam entegrasyon sağlanır.

HIZLI KURULUM VE 7/24 MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ

İlinizde sizlere özel atanan satış ve servis temsilciliği tarafından tüm başvuru, kurulum, eğitim ve teknik servis destekleri sağlanır. EDM Merkezde, 7/24 arayabileceği bir asıl birde yedek müşteri temsilcisi Size özel atanır.

AKILLI KARŞILAŞTIRMA VE RAPORLAMA

Tüm iş ortaklarınızla mutabakatlarınız için takip edilebilir altyapı sunar, cevapların sisteme kaydedilmesini sağlar, mutabakat raporlarının kolayca izlenmesi mümkündür. Uygulama sadece mutabık olup olmadığını kontrol etmekle kalmaz,cariekstresindeki farkları da bulup taraflara raporlar.